Zamknij

Korzystanie ze strony internetowej marki Cersanit oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookie. Niektóre z nich mogą być już zapisane w folderze Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce plików cookies.

Twoja lista produktów

Kabina prysznicowa skrojona na miarę

Łazienka to zwykle jedno z najmniejszych pomieszczeń w domu, w którym trzeba zmieścić zaskakująco dużo sprzętu. Zamiast wanny warto rozważyć zakup kabiny prysznicowej. To rozwiązanie proste i wygodne, zwłaszcza dla osób, którym zależy na oszczędności miejsca, czasu i wody. Aby gwarantowała nam komfort i wygodę, musimy mieć na względzie potrzeby wszystkich domowników i dopasować jej rozmiar do metrażu naszej łazienki.

Dobór odpowiedniego modelu kabiny prysznicowej, który sprosta wymaganiom rodziny, wymaga wzięcia pod uwagę kilku czynników. Przed zakupem przyjrzyjmy się dokładnie łazience. Pierwszym krokiem jest ustalenie, w którym miejscu postawimy kabinę – to w największym stopniu wpłynie na jej rodzaj. W małych łazienkach sprawdzą się kabiny narożne półokrągłe, z przesuwnymi drzwiami, których otwieranie nie wymaga dodatkowej przestrzeni. Modele wyposażone w łożyskowe rolki, zapewnią płynne otwieranie drzwi, zaś magnetyczne uszczelki pozwolą na ich szczelne domknięcie. Do większych łazienek warto rozważyć zakup kabiny kwadratowej z drzwiami przesuwnymi.

Wiele kabin zaopatrzonych jest w dodatkowe rozwiązania, które mają ogromny wpływ na komfort użytkowania. System dolnych rolek zastosowany w modelach Cersanit umożliwia szybkie wypięcie drzwi i ich łatwe wyczyszczenie, co znacznie wpływa to na łatwość utrzymania kabiny w czystości. Przy małych dzieciach czy seniorach doskonale sprawdzi się kabina z głębokim brodzikiem, który z powodzeniem zastąpi wannę.

W ofercie Cersanit znajdziesz kabiny o wymiarach 80x80 cm lub 90x90 cm – zanim zdecydujesz, którą wybierzesz, wymierz dokładnie swoją łazienkę – dla komfortu warto zachować co najmniej 80-90 cm wolnej przestrzeni przed brodzikiem. Gdy chcesz aby domownicy mogli wygodnie usiąść pod prysznicem polecamy głęboki (30 cm) brodzik z siedziskiem i odpowiednio niższą kabinę. Dobierając brodzik należy zwrócić uwagę na kształty i rozmiary produktów tak, aby do siebie pasowały. Wysokość kabiny dostosuj przede wszystkim do głębokości brodzika.

Brodziki Cersanit mają wysokość od 3 do 30 cm a wysokość kabin waha się od 167 do 190 cm - tworząc z nich komplet weź pod uwagę wzrost domowników oraz wysokość mieszkania. Niskie kabiny przeznaczone są do wysokich brodzików i odwrotnie – całość zestawu powinna mieścić się w przedziale 190-210 cm. Jeśli zależy Ci na nowoczesnym i eleganckim wyglądzie łazienki, wybierz płaski brodzik (3 cm) z najwyższą kabiną – 190 cm.

Bezpieczna kabina posiada wypełnienie z hartowanego szkła o grubości co najmniej 5 lub 6 mm, co gwarantuje bezpieczeństwo, wytrzymałość i odporność na uszkodzenia.. Przy rozbiciu prawdopodobieństwo pokaleczenia się jest znikome, bo szkło rozpada się na małe kawałki o tępych krawędziach. To najwyższej jakości wypełnienie dostępne jest w ofercie Cersanit w pięciu różnych wariantach: przezroczystym, brązowym, grafitowym, o wzorze przypominającym splot tkaniny i mrożonym z wzorem kół. Równie ważny jest bezproblemowy montaż. Wybierajmy modele z możliwością regulacji na profilach ściennych– pozwala to na właściwe uszczelnienie kabiny nawet w przypadku nierównych ścian i znacznie ułatwia zamontowanie.

Zabiegany rytm współczesnego życia narzucił przyspieszone tempo również zabiegom higienicznym. Sprzymierzeńcem w wyścigu z czasem i dbaniem o oszczędne gospodarowanie wodą stał się szybki, 5-6 minutowy prysznic, który odświeża i dodaje energii. W ofercie Cersanit znajdziesz szeroki wybór ponad 30 modeli kabin prysznicowych, które nie zrujnują twojego portfela.

Sprawdź ofertę kabin prysznicowych.

Przeczytaj porady dotyczące wyboru kabiny prysznicowej i brodzika.


ARMATURA ŁAZIENKOWA