Zamknij

Korzystanie ze strony internetowej marki Cersanit oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookie. Niektóre z nich mogą być już zapisane w folderze Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce plików cookies.

Twoja lista produktów

Choć łazienka jest zwykle najmniejszym pomieszczeniem w domu, to – jak się okazuje – najtrudniej utrzymać w niej idealną czystość. A higiena łazienki to nie tylko kwestia estetyczna - to przede wszystkim kwestia zdrowotna.

Amerykańscy badacze odkryli, że także prysznic może być siedliskiem bakterii – Myctobacterium avium – wywołujących choroby płuc. Bytują one na główce prysznica i są rozpylane po odkręceniu wody. Naukowcy zalecają metalowe słuchawki prysznicowe (na takich żyje mniej patogenów), a także odczekanie minuty po odkręceniu kurka przed skierowaniem wody na ciało.

Bakterie żyjące w muszli klozetowej swobodnie rozprzestrzeniają się na całą łazienkę. Podczas spuszczania wody, bakterie są rozpylane na wysokość nawet 1,5 metra, a opadając, osiadają na ręcznikach, szczoteczkach do zębów, umywalce i kranie. Nie eliminuje tego opuszczenie deski, ponieważ drobnoustroje przedostają się przez szczeliny między muszlą a deską.

Również bliskie sąsiedztwo umywalki z toaletą ma pewne konsekwencje. Kiedy woda w toalecie jest spuszczana, mikroby mogą rozprzestrzenić się na powierzchni nawet do 2 metrów - znajdą się na podłodze, umywalce i szczoteczce do zębów. Jeśli nie chcesz narażać szczoteczki do zębów na kontakt z bakteriami z muszli klozetowej, przechowuj ją w szafce z zamykanymi drzwiczkami.


ARMATURA ŁAZIENKOWA